Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Na větrné Marokánce

Začátkem dubna i přes stále chladné počasí se sjeli odborní návštěvníci na pískovnu Marokánka. Jako každoročně zde probíhala společná prezentace stavebních, zemědělských a lesnických provedení strojů KOMATSU akciové společnosti KUHN-Bohemia a.s., nákladních, užitkových a osobních vozů Mercedes Benz a vozů Mitsubishi Fuso Canter, společnosti Fa RENE a.s. a dalších spoluvystavovatelů. Prostor pískovny poskytly Městské lesy Hradec Králové a.s. a provozovatel pískovny ADOZ s.r.o.

BAUMA 2013 - bezkonkurenční

Rozsahem vystavovatelů a návštěvností, patří mnichovský veletrh BAUMA mezi největší akce svého druhu na světě. Na letošním 30. ročníku se prezentovalo 3 400 vystavovatelů z 57 zemí světa a počet návštěvníků přesáhl půl milionu. Podíl zahraničních návštěvníků byl vyšší než kdy jindy.

TATRA na veletrhu BAUMA 2013 s novým majitelem

Jednou z českých expozicí na veletrhu Bauma, která lákala návštěvníky, byla prezentace společnosti TATRA. Značka TATRA získala nového majitele, společnost TATRA TRUCKS a.s., jenž zajistila kontinuitu výroby a převzala na sebe veškeré aktivity automobilky. Technický vývoj a výroba společnosti TATRA pravidelně přináší na automobilový trh významná konstrukční řešení, která nabízí zákazníkům komplexní dopravní řešení ve všech segmentech průmyslu, kde jsou provozována vozidla TATRA.

VOLVO a jeho novinky na Baumě 2013

Společnost VOLVO Construction Equipment, výrobce stavebních a zemních strojů VOLVO představila na mezinárodním veletrhu BAUMA 2013 širokou nabídku výrobního programu a novinky roku 2013.

Novinky KOMATSU na Baumě 2013

Společnost KOMATSU Ltd, výrobce stavebních a zemních strojů KOMATSU předvedla na letošní Baumě širokou řadu svého výrobního programu a novinky, které zde měly svou premiéru.

Novinky a premiéry strojů Liebherr na Baumě 2013

Zaručeně největší kompaktní expozici měla domácí firma Liebherr. Prosklená několikapatrová stavba se tyčila mezi stavebními stroji a jeřáby, které ji i převyšovaly. Samozřejmě, že největším poutačem pro návštěvníky byly gigantické stroje – dempr T 264, těžební pásové rypadlo R 9400 a téměř 50m3 lžíce. Společnost Liebherr představila na Baumě mnoho novinek, některé z nich uvádíme.

Společnosti ZEPPELIN a Caterpillar ukázaly směr na veletrhu Bauma 2013

Výrobce stavební a těžební techniky Caterpillar, spolu s německým dealerem ZEPPELIN GmbH, ukázali na veletrhu bauma 2013 v Mnichově, kam směřuje vývoj v oblasti stavebních strojů a technologií. Na ploše více než 12 000 metrů2 představili veřejnosti na 70 novinek výrobce Caterpillar a také jedinečné technologie a služby, které vycházejí vstříc aktuálním potřebám stavebního trhu, snižují majitelům náklady a jsou šetrné vůči životnímu prostředí.

FKM Příšovice – specialisté na výrobu a servis ocelových konstrukcí a dopravních pásů

Společnost FKM s.r.o., byla založena 23.3.1994. Její sídlo a vybudovaný areál s velmi dobrým technickým zázemím je v Příšovicích u Turnova. Tím, že její zakladatelé v minulosti dlouhodobě pracovali na ve firmách provádějící těžbu a zpracování kameniva, bylo dáno zaměření firmy - dodávky zařízení pro zpracovatelský průmysl stavebních hmot. Firma se postupně rozvíjela a rozšiřovala svou činnost v oboru. O firmě jsme si povídali s Miroslavem Havlem a Josefem Martínkem.

Realizace firem Strojírny Podzimek a TECHKON v kamenolomu Slapy

Firma STROJÍRNY PODZIMEK je výrobně-dodavatelskou firmou, poskytující komplexní služby v oboru technologie kamenoprůmyslu. Navrhuje, vyrábí a montuje dopravníky sypkých hmot, technologické linky, ocelové konstrukce, zařízení pro vodohospodářská díla.

Back to top